Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Yerli Harita Uygulaması Atlas

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır.

Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen yerli harita, şimdilik ufak tefek eksiklikleri olmasına rağmen, harita üzerinden ölçüm yapabilir, bir adresten başka bir adrese yol tarifi alabilirsiniz. Harita üzerinde önemli noktalara raptiyeler ekleyerek bunları katmanlarınıza ekleyebilirsiniz. Anlık olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü üzerinden alınan hava durumlarını görebilir, deprem raporlarını görebilir, levha sınırlarını inceleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz haritayı kolaylıkla yazdırabilirsiniz.

Atlas uygulamasında sunulan haritalar, vektör ve raster olarak iki grupta ekranın sol alt kısmında bulunan pencereden görüntülenebilmektedir.

Vektör haritalar; Temel, Siyasi, Fiziki, Basit, Gece haritaları ve Hava Fotoğraflarıdır. Sunulan bu haritalar içerik ve gösterim bakımından birbirinden farklılık göstermektedir.

Raster haritalar; Hrt.Gn.Md.lüğünde üretilen farklı ölçeklerdeki siyasi ve fiziki tematik haritalar ve 250-500 bin ölçekli topografik haritalardır.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Harita görselleri

HGM Küre’ de kullanımda

Harita Genel Müdürlüğü, Atlas ile birlikte HGM Küre masaüstü harita yazılımını da kullanıma sundu.

Küre, sayısal coğrafi verileri ve sunulan verilerin ışığında birçok CBS analizlerini 2B ve 3B olarak kesintisiz ve etkileşimli bir yapıda ağ üzerinden kullanıcılara sunulabilen milli bir sanal küre yazılımıdır.

İçerisinde, uçuş similatöründen Güneş ve Ay konum bilgisine kadar pek çok özellik barındırarak, mevcut yazılımların yerini doldurabilecek kapasitede. HGM Küre uygulamasını bilgisayarınıza indirmek için, vereceğimiz bağlantıya girdikten sonra Adınızı Soyadınızı ve eposta adresinizi yazmanız gerekmekte. Bilgilerinizi girdikten sonra HGM Küre uygulamasını indirme bağlantısı eposta adresinize gelecek. Gelen bağlantıya tıklayarak kolaylıkla indirim hızlıca kurarak kullanabilirsiniz. Sizlerde bu iki Yerli ve Milli uygulamamızı kullanmak isterseniz aşağıdaki butonlar yardımıyla erişebilirsiniz.

Yerli ve milli olarak Teknoloji üzerinde yapılan tüm gelişmeler bizi mutlu ediyor ve özellikle bunları kullanmak için çaba harcıyoruz. Diliyoruz ki takipçilerimiz de bu yönde çabalasınlar, yerli ve milli teknoloji üretelim.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Yerli Kulaklık Hendest Zer-02 modeli kulak içi kulaklığın incelemesini yaptık detaylı şekilde yaptığımız incelemeyi okumanızı tavsiye ederiz. Kulaklıklar günümüzde vazgeçilmez hale geldi. Yolda yürürken,...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.