Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Apple için MagSafe bataryalar Satışa Çıkıyor

Apple’ın 2020’nin son çeyreğinde piyasaya sunduğu akıllı telefonun yeni serisi olan iPhone 12 için MagSafe kablosuz bataryası yayınlandı.

Cihazınızın arka yüzeyine yerleştirip ince bir profil halinde şarj etmenize olanak sağlayan MagSafe Bataryalar satışa çıkıyor. MagSafe Battery Pack sayesinde hızlı ve kablosuz şarj özelliğini kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bu aksesuar bataryanıza yüzde 50 civarında takviye de sağlıyor.

iPhone 12 ile birlikte ürün yelpazesini artıran MagSafe, manyetik aksesuar ürünlerine de ilgi gösteriyor. Şirket son zamanlarda üzerinde çalıştığı batarya ürününü satışa çıkaracak.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

MagSafe Batarya Fiyatı ve Özellikleri

Öncelikle MagSafe Battery Pack telefonun arka yüzeyine yapışarak cihaza kablosuz şarj imkânı sağlıyor. Şimdilik açıklanan bir batarya kapasite değeri belirtilmese de Battery Pack, iPhone 12 Mini modelini yüzde 60, iPhone 12 Pro Max modelini ise yüzde 50 seviyesine kadar doldurabiliyor. 

Aksesuarı kullanabilmeniz için işletim sisteminizin minimum iOS 14.7 sürümü olması gerekiyor. Ayrıca aksesuar ilk kez doldurulurken USB Tip-C kablosu ve en az 20W şarj adaptörü kullanmanız öneriliyor. Sonraki kullanımlarınızda ise Lightning kablosu ile ortalama 15W seviyesine kadar telefonunuzu şarj edebilmeniz mümkün. Yine 20W bir adaptör tercih etmek isterseniz, bu kez batarya hem kendisini hem de telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj ediyor.

MagSafe top view

Cihazda tersine şarj özelliği de mevcut. Yani dilerseniz iPhone 12 cihazınızdan da aksesuarınızı şarj edebiliyorsunuz. Battery Pack, iPhone 12 modeliniz şarja takılı iken kablosuz olarak kendisini şarj edebiliyor. Apple’da yeni dönemde alışık olduğumuz gibi bu aksesuarın kutusunda da kablo veya adaptör çıkmıyor. Ürün raflarda 1079TL fiyat etiketine sahip fakat henüz ülkemizde satışa çıkmış değil.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

 

 

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Yerli Kulaklık Hendest Zer-02 modeli kulak içi kulaklığın incelemesini yaptık detaylı şekilde yaptığımız incelemeyi okumanızı tavsiye ederiz. Kulaklıklar günümüzde vazgeçilmez hale geldi. Yolda yürürken,...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.